Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

SOAPHORIA Brutnákový - Organický kosmetický olej

Poslední kus skladem

Brutnákový olej proniká hluboko do pokožky a pomáhá obnovovat i vnitřní vrstvy buněk. Poskytuje pokožce potřebnou hydrataci, zbavuje ji suchosti, svědění a zároveň ji léčí. Na základě velkého obsahu kyseliny gama-linolenové je předurčen k léčbě atopického ekzému a jiných dermatitid, jako třeba folikulitidy (zánět vlasových folikulů). Bojuje proti svědění suché pokožky hlavy, zlepšuje zdraví a dlouhověkost vlasů. Pomáhá oddálit plešatost a jiné typy problémů s vypadáváním vlasů.

387,00 Kč

Prohlédněte si další produkty od výrobce Soaphoria.

Brutnákový olej je bohatý na vzácnou kyselinu gama-linolenovou (GLA) se získává z drobných zrníček malých modrých květů Boráka lékařského a patří k nejdražším olejům. Mimo jiné obsahuje 17 až 26% kyseliny gama-linolenové, více než 30% kyseliny linolové, doprovodné látky, jako fytosteroly, beta-karoten, vitamány D, E a K1.

Olej lisovaný za studena, rostlinné máslo a macerát

Rostlinné oleje izolované z jader, semen a plodů vybraných rostlin a olejnin produkovaných ekologickým hospodářstvím bez použití chemických hnojiv a postřiků, jsou vyráběny lisováním za studena, tj. maximálně do 35°C, čímž se zajistí zachování jejich nejvyšší kvalita a jedinečné blahodárné účinky. Biologicky nejbohatší jsou oleje získané jednorázovým lisováním. Tyto oleje nazýváme panenskými. Obsahují cca 98-95% triglyceridů (TAG) a 2-5% doprovodných látek jako jsou vosky, uhlovodíky (zejména skvalen), fytosteroly, fosfolipidy, beta-karoten, vitamin E, minerální látky, chlorofyl a jiné.

Rostlinné tuky (kakaové, bambucké, kokosové, či jiné máslo), které jsou při běžné pokojové teplotě pevné, se získávají při zvýšené teplotě do 70°C a to již při prvním lisování.

Olejové maceráty se vyrábějí macerací za studena, tj. vylouhováním rostlin resp. jejich částí v olejovém nosiči (olivový, jojobový, slunečnicový a jiné).

Certifikované, za studena lisované, nerafinované rostlinné oleje, jako másla a olejové maceráty, pečují o pokožku a dodávají jí potřebnou výživu, posilují a podporují její přirozenou ochranu. Zvlhčují ji a zanechávají ji hedvábně jemnou, pružnou a vláčnou.

Bez sulfátů, parabenů, glykolů, živočišných tuků a ropných derivátů.

Vhodné pro:

  • suchá pokožká obličeje a hlavy

Účinky:

  • vyživuje pokožku a vlasy
  • pomáhá obnovovat i vnitřní vrstvy buněk
  • hydratuje
  • zbavuje pokožku suchosti
  • bojuje proti svědění
  • léčí atopický ekzém a jiné dermatitidy
  • zlepšuje zdraví a dlouhověkost vlasů
  • pomáhá oddálit plešatost

Použití:

Tělo a obličej:

Přiměřené množství oleje či olejového macerátu naneste prsty na čelo, tváře a bradu. Ošetřit můžete krk, dekolt i pokožku celého těla. Jemně krouživými, resp. klapavými pohyby vmasírujte do pokožky a nechte vstřebat.

Vlasy:

Naneste olej před umytím na vlasy a pokožku hlavy pro dokonalou výživu vlasové pokožky a suchých, roztřepených konečků vlasů, resp. následně po jejich umytí na usnadnění rozčesávání.

Složení:

Borago Officinalis Seed Oil (Brutnák lékařský) *
* Certifikovaná organická složka

Upozornění:

V případě alergie na některou obsaženou složku, produkt nepoužívejte.

Skladování nevystavujte slunečnímu záření
Skladování skladujte při teplotě do +35°C
Certifikace ECOCERT
Kvalita 100% organický produkt
Kvalita lisovaný za studena, pocházející z ekologického hospodářství a opatřený známkou Eco-cert, bez sulfátů, parabenů, glykolů, živočišných tuků a ropných derivátů
Země původu Spojené království (UK)
Typy pleti a vlasů suchá pleť
Typy pleti a vlasů suché a poškozené vlasy
Typy pleti a vlasů vypadávání vlasů
Trvanlivost datum spotřeby uvedeno na obale
Složení Borago Officinalis Seed Oil (Brutnák lékařský) * * Certifikovaná organická složka

Podobné produkty

Mohlo by vás také zajímat