Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Marocký jíl - Přírodní kosmetický jíl

Tento produkt není na skladě

Marocký jíl je považován za přírodní zkrášlovač, který má široké spektrum využití. Má výborné exfoliační, čistící a detoxikační vlastnosti. Je ideální pro mastnou pokožku, protože vytahuje přebytečnou mastnotu a nečistoty z pleti. Je skvělým čisticím prostředkem, který zanechá pleť hladkou a vyživenou. Díky svým protizánětlivým, antibakteriálním a antiseptickým účinkům se může používat i na každodenní čistění pleti.

217,00 Kč

Prohlédněte si další produkty od výrobce Soaphoria.

Organický sluncem sušený marocký jíl je bohatý na minerály (je unikátní složení oxidu křemičitého, magnézia, draslíku a kalcia) a je pokládán za přírodní zkrášľovač. Pochází z pohoří Atlasu v Maroku, kde se používá již staletí. Je světle hnědé barvy a má výborné exfoliační, čistící a detoxikační vlastnosti. Marocký jíl má protizánětlivé, antibakteriální a antiseptické účinky, proto se může používat i denně na mytí pleti. Pravidelným používáním napomáhá zlepšení vzhledu pokožky, která trpí ekzémem, lupénkou, akné, nebo rosaceou. Studie potvrdily, že marocký jíl zlepšuje strukturu pleti, redukuje její suchost a šupinatění, zlepšuje elasticitu a pevnost pokožky a odstraňuje odumřelé buňky z pleti, čímž ji zanechává jemnou a vláčnou.


Vhodné pro:

  • mastná pokožka


Účinky:

  • exfoliační, čistící a detoxikační vlastnosti
  • vytahuje přebytečnou mastnotu a nečistoty z pleti
  • protizánětlivé, antibakteriální a antiseptické účinky
  • zlepšuje vzhled pokožky trpící akné, ekzémem, lupénkou, rosaceou
  • redukuje suchost a šupinatení
  • zlepšuje elasticitu a pevnost pokožky
  • odstraňuje odumřelé buňky
  • zjemňuje, zvláčňuje


Použití:

Jako pleťová maska: Smíchejte 1 až 2 čajové lžičky marockého jílu s čistou, nebo květinovou vodou tak, aby se vytvořila krémová konzistence. Umyjte si obličej teplou vodou a aplikujte masku. Nenechte masku úplně vyschnout, zvlhčujte ji houbou, nebo navlhčeným kouskem látky. Nechte působit 5 - 10 minut. Pokud pokožka po první aplikaci zrudne, nemějte obavy, jde o doprovodný znak čištění a detoxikace pleti. Masku aplikujte 1 krát týdně.

Jako šampon nebo kondicionér: Pro krátké vlasy použijte 20 - 50g a cca 50 - 100g pro dlouhé vlasy a jako speciální kúru. Pro zlepšení účinku můžete přidat 1 čajovou lžičku šípkového, nebo olivového oleje. Konzistence směsi by měla být tekutá jako normální šampon. Upozornění: marocký jíl nevytváří pěnu. Doporučuje se nemasírovat jíl do vlasových folikulů, ale pouze natřít na vlasy a hřebenem jejich pročesat. Nechte působit několik minut, poté jíl pořádně smyjte, až do úplného vymytí.

Jako mýdlo: Smíchejte 1 až 2 čajové lžičky jílu s vodou tak, aby se vytvořila konzistence podobná tekutému mýdlu. Aplikujte připravenou směs na vlhkou pokožku, masírujte několik minut a následně smyjte vodou.


Složení:

Marocký jíl


Upozornění:

Nedoporučuje se používat jako šampon na jemné a citlivé vlasy.

Země původu Slovensko
Typy pleti a vlasů problematická pleť
Typy pleti a vlasů mastná pleť
Trvanlivost datum spotřeby uvedeno na obale

Podobné produkty

Mohlo by vás také zajímat