Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Čarovný Mlýn

Čarovný Mlýn je řemeslná mýdlárna paní Karoliny Leitnerové, která se výrobou mýdla zabývá již od roku 2007 a zároveň se věnuje bylinkářství a aromaterapii již mnoho let. Nabízí přírodní mýdla vyrobená podle originálních a léty prověřených receptur.
V mýdlech skloubila tradiční řemeslnou výrobu, mýdlovou alchymii, magii, i svou zálibu v parfumářství a bylinkářství, to vše v moderním a elegantním pojetí. Do každé magické kostky vložila svoji duši a energii a každá prošla od první kapky oleje až po zabalení jejíma rukama.


Každé jednotlivé mýdlo má své unikátní složení, a je tedy jiné nejen tím, jak vypadá, jakou má barvu a jak voní, ale i obsahem základních olejů, které určují povahu mýdla. V pečlivě komponovaných recepturách je uplatněn princip synergie nebo potencování účinků jednotlivých přísad. Pokud dobře vyberete mýdlo na daný typ pokožky, odstraní nečistotu, aniž by pokožku přesušilo.


Mydlárnu paní Karolina vybudovala v krásných suterénních prostorách mlýna. Mlýn se nachází v čarovné přírodě nedaleko hradu Křivoklát, v malé obci obklopené lesy a ukryté v romantickém údolí Rakovnického potoka. Historická klasicistní budova Čarovného mlýna pochází z roku 1850 a je chráněnou kulturní a technickou památkou s dochovaným strojním vybavením.
Čarovný mlýn je ale především mydlárna s velkým geniem loci, který se promítá i do samotných mýdel. Mydlářství má v této oblasti tradici, datuje se od roku 1806, odkdy v Křivoklátě působil mydlářský rod Tolmanů.