Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 • Neoddiskutovatelnou doménou šalvěje je dezinfekce, proto je také součástí mnoha kloktadel na bolesti v krku, hnisavé angíny či záněty dásní a zubů. Svými účinky přispěje i u vymývání zanícených ran či zánětech močových cest. Má antibakteriální a... Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability
 • Ve fytoterapii je šišák velice rozšířený. Obsahuje hořčiny, a proto se hodí pro regeneraci jater, tlumení průjmů. Používá se pro detoxikaci organismu. Přispívá k léčbě zánětů v krku, onemocnění ledvin a žloutenky. Posiluje nervy, odstraňuje... Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability
 • Škumpa je oblíbenou bylinou používanou v homeopatii. Využívá se na bolesti kostí, poranění šlach, pohmoždění, namožení svalů, revmatismu, artróze. Pomáhá též s bolestí nervů a hlavy. Je účinná i na špatné zažívání, záněty ústní dutiny či při astma.... Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability
 • Toten lékařský se lidově nazývá krkavec nebo kominíček. Účinkuje svíravě a tak se hojně používá pro zastavení všech druhů vnitřního krvácení. Osvědčil se jako složka v kloktadlech či sedacích koupelích na hemoroidy. Přispívá k léčbě zánětu střev,... Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability
 • Pro léčbu se sbírají mladé větvičky některých druhů tují. Maria Treben je doporučovala při nádorových onemocněních a tuje opravdu mají vliv na rakovinotvorné bujení. Pozitivně působí na plísně, viry, opary, nachlazení. Jejich účinek se osvědčil při... Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability
 • Turan je ne moc známá bylinka, která voní podobně jako kmín. Působí silně močopudně, avšak zároveň nedráždí tolik ledviny. Napomáhá tak v léčbě revma a dny. Zvyšuje látkovou výměnu, dobře se tak vypořádá s kožní vyrážkou. Tlumí vnitřní krvácení a léčí... Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability
 • Tužebník nepatří mezi nejznámější byliny, přišel do povědomí až s doktorem Priessnitzem jako prostředek proti vzteklině. Po prozkoumání účinků se objevilo, že pozitivně působí na ledvinová onemocnění, choroby močového měchýře, dnu, revmatismus a... Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability
 • Vachta je známá také jako „hořký jetel“, obsahuje totiž hořčiny a třísloviny. Navzdory její trpké chuti je výbornou bylinou na Vaše zažívání. Zvyšuje produkci žaludečních šťáv, doporučuje se při nechutenství. Reguluje funkci jater, žlučníku a tlumí... Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability
 • Účinkuje sedativně na nervový systém, dochází k uvolnění křečí a roztažení cév a tak se užívá při angíně pectoris Také prohlubuje srdeční činnost a snižuje krevní tlak. Její hojící účinek se nezapře a tak léčí zhnisané rány a bércové vředy. Dobře si... Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability
 • Vrbovka se řadí mezi trvalky, jako léčivku ji začala používat rakouská bylinkářka Maria Treben. Používá se předvším na problémy s prostatou, při chronickém či akutním zánětu a nezhoubném bujení. Přispívá k léčbě zánětů ledvin a močových cest. Rovněž... Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability
 • Všedobr podporuje lepší trávení, zvyšuje vylučování trávicích šťáv a pomůže s nadýmáním. Pozitivně působí na potíže s močovými cestami, revmatismus a dnu. Oceníte jeho schopnost poradit si s úzkostí či únavovým syndromem. Mimo jiné čistí krev,... Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability
 • Přispívá k uvolnění křečí hladkého svalstva, snižuje krevní tlak, působí na střevní peristaltiku, produkci moči a žluči. Hodí se jako prevence žlučových kamenů. Bylina podporuje látkovou výměnu, zklidňuje migrény a má vynikající schopnost léčit kožní... Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability
 • Má vynikající účinnost při problémech se žaludkem či žlučí, podporuje tvorbu trávicích šťáv a tak si poradí se zažívacími problémy. Má schopnost posílit játra a podpořit celkovou rekonvalescenci. Podporuje krvetvorbu a pozitivně působí na problémy s... Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability
 • Zlatobýl je velice ceněn v léčbě ledvin a močových cest. Další doménou zlatobýlu je její vysoký hojivý účinek na hnisavé, hojící se rány a podlitiny. Zvyšuje látkovou výměnu, tlumí krvácení v trávicím ústrojí. Zobrazit více.

  60,00 Kč
  availability